Kursumuzun Amacı

Bostancı İngilizce dil okulumuz eğitime duyarlılık ve sorumluluk bilinciyle en kaliteli hizmeti sizlere sunmayı ilke edinmiştir.

Yabancı dil eğitim sistemlerindeki değişim ve gelişmeler doğrultusunda, eğitim kalitesini  arttırmak için verimli bir eğitim ortamı sağlamayı hedeflemiştir.

Bütün bunları yaparken, müşteri memnuniyetini olmazsa olmaz kabul eden, güler yüzlü ve kalifiye çalışma arkadaşlarını başarının anahtarı olduğu bilinciyle sürekli eğitmek ve gelişmelerini sağlamak temel amaçlarındandır.

Bu amaca ulaşabilmek için alanında uzman deneyimli öğretmenlerle çalışıyoruz. Eğitmenlerimizi profesyonel yetenekleri, kişisel özellikleri ve sertifikalarına göre özenle seçmekteyiz. Öğretmenlerimiz TEFL, TESOL (ana dili İngilizce olmayan birisine İngilizce’yi ikinci bir dil olarak öğretebilme), Cambridge University CELTA, DELTA sertifikalarından birine veya onların eşdeğerindeki diğer sertifikalardan en az birine sahiptirler.

Kurum olarak öğretmenlerimizin dil eğitimini öğrencilere en iyi şekilde vereceklerini temin ederiz. Derslerimiz öğrenme amaçlı, karşılıklı iletişime dayalı ve keyifli bir ortamda yapılmaktadır.

  • Dilbilgisi ve kelime haznenizde sistemli ve planlı bir gelişim sağlamak, 
  • Dilin dört unsuru olan konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerinizi geliştirmek,
  • Becerileriniz üzerine pratik yaparak öğrendiklerinizi uygulamada akıcılık kazandırmak,
  • Konuşmaya dayalı bir metod yardımıyla kısa zamanda konuşabilmenizi ve unutmamanızı sağlamak temel hedeflerimizdir.

Kurslarımızda en yeni dil öğretme tekniklerini içeren, orijinal ders kitaplarını kullanıyoruz. Alt–İleri (lower advanced) programı dışında her programın bir kurs kitabı mevcut olmakla beraber öğretmenlerimiz derslerinde kaset, CD, DVD, gazete ve internet’ten faydalanmakta ve getirdikleri özgün materyalleri kullanmaktadırlar.