Akademik Sınavlara Hazırlık Kursları (PTE / IELTS / TOEFL / TOEIC / PROFICIENCY / YDS / YOKDIL)

TOEFL IBT®, TOEIC , PTE ve IELTS ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinin üniversite ve kolej eğitimi almaları için yeterli olup olmadığını belirler.

Bostancı English Language School, TOEFL IBT®, TOEIC, IELTS , PTE ve PROFICIENCY kurslarımıza katılabilmeniz için en az orta üstü (upper intermediate) İngilizce düzeyine sahip olmanız beklenir. Genel İngilizce seviyenizi öğrenmek için tıklayınız. Her iki kurs da 90 ders saatidir. Kurslarımızın hemen başında yapılan testle hangi alanlarda çalışmanız gerektiği belirlenecek, sınavda yer alan bölümler üzerine alıştırmalar yapıp sınav deneyimi kazanacaksınız.

IELTS testleri iki formattan oluşur:

  1. Akademik
  2. Genel

Akademik, kişinin üniversite ve lisans üstü eğitiminde kullanacağı İngilizce yeterlilik sınavıdır.Genel ise İngilizce konuşulan bir ülkede çalışmak ya da orada yaşamak amacıyla giden kişilere yöneliktir.

Bu sınavlarla birlikte Bostancı English Language School'da ÖSYM tarafından uygulanan YDS ve Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi tarafından hazırlanan ve Anadolu Üniversitesi tarafından uygulanan YÖKDİL gibi kariyer gelişiminde gerekli olan sınavlar için de hazırlanma kursları sunmaktayız. Bu kurslar için gerekli seviye Intermediate (orta) ve üstüdür. Bu seviyede olmayan öğrencilerimize öncelikle genel İngilizce derslerini takip etmelerini ve bu seviyeden sonra hazırlık sınıflarına katılmalarını öneririz.  Ek Bilgi için tıklayınız..